17 жовтня делегація Бродівської міської ради у складі заступника міського голови Олександра Єлиневського, голови бюджетної комісії Михайла Старика, головних спеціалістів міської ради Руслана Горбаля і Богдана Сторожинського під керівництвом першого заступника міського голови Романа Сподарика відвідали з робочим візитом сусідню державу - Республіку Польща. Зокрема, представники від Бродівської міської ради побували у м. Жешув (центрі Підкарпатського воєводства), де у виставково-конгресовому центрі відбулася конференція "Співпраця без кордонів є шансом для Підкарпаття".
Офіційна частина конференції складалася з промов представників Польщі і України: привітав учасників конференції маршалок Підкарпатського воєводства Владислав Ортиль, а також голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Також про перспективи співпраці двох прикордонних областей сусідніх держав розповів віце-міністр регіонального розвитку Польщі. Було підведено підсумки реалізації проектів Польща-Білорусь-Україна та Польща-Словаччина: учасники заслухали коротку інформацію по двох найцікавіших проектах, а саме "Створення польсько-українського центру годівлі і промоції коня Гуцульського" та "Карпатське небо" (по ін. "Темне небо"). Також було проведено заняття по процедурі закупівель згідно з вимогами керівництва проектів.
Після цього було оголошено про те, що стартують нові проекти за підтримки Європейського Союзу, для реалізації яких потрібно мати партнера з польської сторони.
Заступник міського голови Олександр Єлиневський зазначив: "Ще однією метою, яку ми мали, відбуваючи на цю конференцію, - упевнитися в тому, що наші партнери зі Стрижова знову готові до співпраці з нами. В іншому випадку ми планувади шукати нового  польського партнера. Ми зустрілися там  з добрим другом бродівської громади, старостою Стрижовського повіту Роберот Годеком. Він підтвердив, що Стрижів задоволений попередньою співпрацею і згідний на другий проект у співпраці  з м. Броди".
Організатори конференції  назвали 4 напрямки, в яких можна розробляти проекти: Спадщина, Доступність, Безпека і Кордони.
"До 31 грудня ц. р. ми маємо подати опис проекту до Варшавського офісу і в разі, якщо наша спільна зі Стрижовом ідея зацікавить донорів, вже у наступному році від нас очікуватимуть сам проект, включаючи бюджет, виконавців заходів, терміни їх реалізації тощо", - зазначив головний спеціаліст міської ради Руслан Горбаль.
"Новий спільний проект, як і попередній, має принести користь і Бродам, і Стрижову. Бюджет проекту стартуватиме від 100 тис і до 2,5 млн. євро - в залежності від того, яким буде важливість ідеї і бюджет її реалізації. На всьому шляху нашої подорожі у Польщі  ми спостерігалди нове будівництво, головним чином, доріг. І приємно вразило те, що разом із магістралями ремонтують і маленькі сільські дороги обабіч. Це наша мета, і для її  досягнення ми повинні використовувати всі можливості. У новому конкурсі транскордонних проектів буде значно більша конкуренція, аніж в попередньому, і ми повинні бути до цього готовими", - зазначив Олександр Єлиневський.

Нагадаємо, проект "Спільне представлення туристичних, етнічних та культурних особливостей міста Броди та Стрижовського повіту на міжнародному туристичному ринку" успішно був реалізований двома транскордонними містами України і Польщі - Бродами і Стрижовським повітом упродовж 2013-2015 рр.