Заступник міського голови Олександр Єлиневський взяв участь у практикумі із застосування законодавства на тему : "Практичні аспекти реалізації нового законодавства України у сфері державних закупівель", що відбувся 4 листопада у приміщенні Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. Практикум пройшов у рамках реалізації проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні", який реалізовується АМУ за підтримки USAID.
"Дуже корисним для нас учасників - представників міських рад з усієї Львівщини, був виступ Мирослава Сімки, - сказав Олександр Єлиневський. - Він детально, як кажуть, на пальцях, розклав усі тонкощі  електронних закупівель, що проводяться через систему Prozorro. Зокрема, як нам на місцях правильно дефінювати допорогові і порогові закупівлі, як правильно визначити предмет закупівлі тощо. Бо наразі система електронних закупівель постійно розвивається і вдосконалюється, тому весь час є щось нове."
Олександр Єлиневський зазначив, що хоча міська рада вже має перший позитивний досвід роботи з цією системою, постійно потрібно бути в курсі нових законодавчих актів, які регулюють цей процес. Учасники заходу мали і практичні заняття на тему проведення закупівель та  електронних аукціонів.
"Разом із системою Prozorro ми отримали досконалий інструмент, який сам проводить електронний аукціон, сам обирає найвигіднішу для покупця цінову пропозицію, (а нецінові, зокрема, технічні параметри предмета закупівель тощо оцінює сам замовник), та обирає переможця торгів. Ця система дає можливість насправді економно та ефективно використовувати бюджетні кошти, адже вдається подекуди зекономити значні суми", - зазначив Олександр Єлиневський.
Також учасникам семінару довели до відома інформацію, що результати торгів можна оскаржити: допорогові (від 50 до 200 тис. грн) - в комісії з розгляду звернень при Мінекономіки, а післяпорогові (від 200 тис. грн. і вище - в Антимонопольний комітет). Допорогові закупівлі, якими активно на даний час користується, наприклад, КП "Броди" мають ще одну перевагу - спрощену систему звіту.